Dokumenty ke stažení

Text stížnosti na činnost státního zástupce v kauze MUS pana Mgr. Radka Bartoše, kterou jsem přednesl na dnešním jednání Městského soudu v Praze, naleznete zde.

Tiskovou zprávu, v níž oznamuji prozatímní nenastoupení do švýcarského vězení, naleznete zde. Důvody, které mne k tomu vedou, osvětluji v tomto dokumentu. Konec konců, ani moji právníci mi nástup prozatím nedoporučili, což mi jasně napsali.

Návrh na zproštění obžaloby, který jsem přednesl soudu v pátek 14.6.2019 během soudního přelíčení, naleznete pod tímto odkazem.

Odborné posouzení znaleckého ústavu NSG Morison jasně konstatuje, že nám nikdy nevznikla povinnost učinit veřejný návrh smlouvy o koupi akcií společnosti MUS.

Tento Znalecký posudek jasně říká, že stát pochybil, když v dubnu 1998 nereagoval na naši nabídku odkupu státního podílu v MUS, případně prodeje našeho podílu státu.


Další Znalecký posudek ukazuje, že jsme Mosteckou našimi operacemi nijak nepoškodili.

Své postřehy z druhého týdne soudního líčení, které skončilo 22.2., jsem shrnul v tomto dokumentu.

Kompletní text návrhu na zastavení trestního stíhání, který jsem přednesl v pondělí 18.2. během soudního líčení, naleznete zde: návrh na zastavení

2.4.1998 jsme poslali státu (Fondu národního majetku a několika ministerstvům) dopis, kterým jsme nabízeli státu odkup Mostecké uhelné. V té době byla hodnota státního podílu více než 3 miliardy korun. Na tento dopis nikdo nereagoval. V červenci 1999 se nám nakonec stát svůj podíl prodal - jenže mezitím jeho hodnota klesla na 650 milionů. Kdyby byl stát reagoval na naši původní nabídku, získal by tak o téměř dvě a půl miliardy korun více peněz. Naši původní nabídku naleznete zde: dopis

Zajímavá studie Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí o privatizaci hnědouhelného hornictví je k nalezení zde: Studie VUHU

Dnes (26.11.2018) jsem také předložil soudu vysvětlení mé účasti na procesu transformace MUSvysvětlení

úvodní slovo z prvního dne (26.11.2018) soudního líčení naleznete po kliknutí na tento odkaz:
úvodní slovo